Wpisy użytkownika Princess Mérida DunBroch z dnia 26 czerwca 2014

Liczba wpisów: 5

valuta
 
W ostatniej konkurencji wygrywa Clayton, jednak to Shere Khan przechodzi dalej z punktami rund 2:1 i ogólnymi 18:9.

Kolejna para to Facilier (Księżniczka i żaba) oraz Kapitan Hak (Piotruś Pan). Najpierw będziemy głosować na ich WYGLĄD, czyli strój + wygląd. Który bardziej wam się podoba?
 

valuta
 
Tak więc nie było mnie pięć dni, dwa z tego poświęcone były na dojazd do Paryża i powrót do Polski, więc wakacje trwały zaledwie trzy dni.

Pierwszy dzień poświęcony był na zwiedzanie Paryża: Katedra Notre Dame, Muzeum Figur Woskowych Grevin, Wieża Eiffla, Pola Elizejskie i Łuk Triumfalny. W następnych wpisach trochę więcej wam o tym opowiem, a także stworze zestawienie Katedry Notre Dame: tej z bajki i tej prawdziwej. Zrobiłam do tego zestawienia specjalne zdjęcia ;D

W drugi dzień byliśmy w Parku Astérixa, a także mieliśmy rejs statkiem wycieczkowym po Sekwanie. Ogólnie nic specjalnego i z tego chyba nie dodam żadnego wpisu, bo nawet nie mam ciekawych zdjęć.

Trzeci dzień - trzynaście godzin w Euro Disneylandzie ;D. Z tego będzie dużo osobnych wpisów; ogólnie o tym miejscu, co mi się najbardziej podobało, co widziałam, set zdjęć mnie jako Alicja na Alicjowych atrakcjach, co kupiłam i trochę o sklepach itp. Będzie ciekawie ;D

Ze wstępu to chyba na tyle.

A tu macie jeszcze mnie na tle Łuku Triumfalnego (zabijcie mnie, wyszłam strasznie xD)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

valuta
 
Szczerze? Miasto jest okropne, może i jest tam wiele pięknych miejsc oraz budowli, ale mieszkańcy bardzo efektownie psuja to wszystko. Jak to robią? No cóż, jakoś nie mają w zwyczaju korzystać ze śmietników, więc śmieci walają się wszędzie na chodnikach, schodach i ulicach. Mężczyźni natomiast przywykli do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych na chodnikach, więc wszędzie najzwyczajniej śmierdzi moczem... Bardzo romantyczne miasto, nieprawdaż?

(zdjęcie przedstawia Pałac Sprawiedliwości, który występował równeiż w Dzwonniku z Notre Dame, jednak w bajce wyglądał znacznei inaczej)
IMG_2940.JPG

W pierwszej kolejności widzieliśmy Katedrę Notre Dame, a jako fan Disney'a i Dzwonnika z Notre Dame szaleje na tym punkcie. Ogólnie bardzo mi się podobało, ale o tym więcej napisze w porównaniu Katedry, oraz przy Figurach Woskowych ;D
IMG_2964.JPG

Następnie widzieliśmy Łuk Triumfalny, ale o tym nie ma zbytnio co pisać. Później wstąpiliśmy do Muzeum Figur Woskowych Grevin, ale o tym także zrobię osobny wpis. Przeszliśmy się Polami Elizejskimi i pojechaliśmy metrem do ostatniego punktu programu: Wieża Eiffla. O ile budowla jest bardzo ładna z dołu, tak z góry mi się nie podobała, może dlatego, że mam lęk wysokości i nie przepadam za widokami z wysokości. Tak czy inaczej nie polecam nikomu wyjeżdżania na górę, ponieważ to nic szczególnego.
IMG_3271.JPG
  • awatar ♥Gracias Por Violetta♥: Serio? Takie to romantyczne...chodzenie po śmierdzących ulicach xD Ale ja i tak ci zazdroszczę.
  • awatar besport: Zaskoczyłaś mnie z opisem Paryża. Bywam w północnej Francji co jakiś czas i nigdy nie spotkałam się z takim zachowaniem Francuzów, może w stolicy jest inaczej... Niemniej Paryż bardzo chciałabym zobaczyć. A jak sama katedra Ci się podoba? Zrobiła na Tobie wrażenie? Wysoka chyba jesteś, prawda? :)
  • awatar Princess Mérida DunBroch: @besport: katedra cudowna, bardzo mi się podoba. Ale wysoka nie jestem (zdjęcia są zrobiona z tak sprytnej perspektywy xD), mam tylko 155,5 cm wzrostu, więc jestem wręcz bardzo niska jak na mój wiek.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›
 

valuta
 
Notre Dame to gotycka katedra w Paryżu. Jedna z najbardziej znanych katedr na świecie, między innymi dzięki powieści "Dzwonnik z Notre Dame" francuskiego pisarza Victora Hugo (jego imię i nazwisko zostało wykorzystane w bajce Disney'a, dla imion dwóch gargulców - przyjaciół Quasimodo). Jej budowa trwała ponad 180 lat (1163-1345), a nazwa tłumaczy się jako Nasza Pani.

A oto obiecane porównanie, wszystkie zdjęcia i screeny robione przez mnie (proszę wiec nie kraść). Lepiej wyglądają w powiększeniu, wiec radzę otworzyć je sobie w nowej karcie, szczególnie te najmniejsze.

Najbardziej zadziwia mnie niezwykłe podobieństwo na piątym obrazku (tym z Esmeraldą). Przyjrzyjcie się temu zdjęciu po prawej.